Bezmaksas piegāde pasūtījumiem virs 50 €

Sportojot vai krītot gūto traumu gadījumos, iesakām lietot aukstumu veidojošās pakas vai aerosolu

Biomark ziemas āra sporta aktivitāšu baudītājiem vai neveiksmīgi uz slidenām ietvēm sasitumus guvušajiem piedāvā aukstuma terapijai izmantojamas medicīnas ierīces. Tagad var iegādāties  gan vienreizlietojamās aukstumu veidojošās pakas – polietilēna vai neausta materiāla versijā, gan dažādu izmēru vairākkārt lietojamās aukstuma gēla pakas un aukstuma aerosolus.
Aukstuma terapijas produkti, protams,  ir ideāli piemēroti vispārējā medicīnā, zobārstniecībā, sporta medicīnā un sadzīvē. Šīs preces lieliski noder sastiepumu vai sasitumu sāpju un pietūkuma, vieglu sporta traumu izraisīto sāpju atvieglošanai, tās ātri novērsīs nepatīkamo pulsēšanas sajūtu un samazinās zilumu rašanos.
Minētās medicīnas ierīces ir ātras darbības, jo veidojas tūlītējs dzesēšanas process, kas rada – 4 ° C temperatūru, tās ir ērti lietojamas, mazinot sāpes un pietūkumu dažu minūšu laikā.

Ja atskatāmies vēsturē, ārsti kopš seniem laikiem savā praksē izmantoja daudzos aukstuma radītos labvēlīgos efektus. Hipokrāts rakstīja, ka auksts ūdens jāpielieto “tur, kur ir asiņošana vai, ja tā ir sagaidāma pacientam jebkurā brīdī”. Napoleona ķirurgs  izmantoja ledu un sniegu, lai anestezētu karavīrus pirms ķermeņa locekļu amputācijām.

Mūsdienās ledus pakas izmanto plaša spektra sāpju un diskomforta ārstēšanai – sākot no sāpēm locītavās līdz iespējamam karstuma dūrienam. Atkārtoti lietojamu ledus paku var atdzesēt līdz vēlamajai temperatūrai, un tai nav obligāti nepieciešama saldētava. Tas ir ļoti vērtīgs un neaizstājams priekšmets, kam jābūt katrā mājā.

Ledum piemīt daudz labvēlīgu īpašību, kuras jau vismaz gadsimtu tiek izmantotas sāpju un arī migrēnas ārstēšanai. Iespējams, ka jūsu māte vai vecmāmiņa kādreiz ieteica izmantot vēsu drānu vai ledus maisiņu, lai mazinātu galvassāpes. Nudien, aukstuma lietošana, lai kontrolētu migrēnu, par to nav šaubu, ir noderīga! Starp sertificētajiem medicīniskajiem līdzekļiem ārsti iesaka migrēnas simptomu ārstēšanai izmantot ledus un gēla iepakojumus. Savukārt “aukstās terapijas” izmantošana migrēnas un stipru galvassāpju ārstēšanai pirmo reizi tika dokumentēta jau 1849. gadā! Lai gan joprojām nav skaidrs, kāpēc vēsuma sajūtai ir dziedinoša un nomierinoša iedarbība. Tomēr ledus palīdz gan asinsvadu, gan neiroloģiskajā, gan endokrīnā līmenī. No asinsvadu viedokļa aukstuma sajūta sašaurina asinsvadus, ar sekojošu asins plūsmas samazināšanos un samazinātu sāpju sajūtu. Ledus paka var arī samazināt tūsku un pietūkumu. No otras puses, neiroloģiskie efekti attiecas uz aukstuma spēju nomākt sāpju sajūtas, procesu, ko sauc par atsāpināšanu. Aukstums samazina nervu vadītspēju un nekavējoties mazina sāpes, jo īpaši tāpēc, ka nervi darbojas lēnāk. Tomēr saskaņā ar endokrīno sistēmu aukstums samazina vielmaiņas un fermentatīvo aktivitāti: tā rezultātā samazinās vietējiem audiem nepieciešamais skābeklis. Ir svarīgi arī uzsvērt tā sauktā placebo efekta nozīmi: aukstuma lietošana var ietekmēt pacienta spēju subjektīvi aprakstīt savas sāpes. Migrēnas slimnieki bieži ir spiesti lietot pretsāpju zāles, kas var palīdzēt, bet arī neradīt efektu. Ņemot vērā šos atklājumus par aukstuma priekšrocībām, ledus pakas lietošana varētu būt derīgs zāļu aizstājējs: noteikti ir vērts to apspriest ar savu ārstu!

Nobeigumā četras visbiežāk pieļautās kļūdas un četri padomi, kā no tām izvairīties un pareizi lietot aukstuma terapijas produktus!

  1. kļūda: ledus pakas izmantošana, neaizsargājot ādu. Ledus maisiņa uzlikšana uz ādas, vispirms neiesaiņojot to drānā, dvielī vai krekliņā, ir diezgan izplatīta kļūda, taču tā var nodarīt vēl lielāku kaitējumu. Kad āda tiek pakļauta aukstumam, sāpes un pietūkums samazinās, bet arī asins plūsma var apstāties: uzmanieties!
  2. kļūda: ledus paka pārāk ilgi tiek turēta uz sāpošās daļas. Ja ledus paka tiek turēta pārāk ilgi pie sāpošās daļas, tā var kļūt par neproduktīvu instrumentu. Nepārtraukti turot to vienā un tajā pašā ķermeņa zonā, var tikt bojāti nervi – stāvoklis, kas var ieilgt, radot daudzas problēmas. Tāpēc mēģiniet izmantot ledus paku ar intervālu: turiet to 10 minūtes, pēc tam apstājieties vēl 10 minūtes un pēc tam, ja nepieciešams, atkārtojiet procedūru. Ādai ir nepieciešams “atpūsties” pēc termiskā šoka, ko izraisa aukstuma sajūta.
  3. kļūda: netiek piepacelta sāpošā ķermeņa daļa. Ja sāpošā daļa ir pietūkusi, tai neapšaubāmi būs nepieciešams kas vairāk nekā ledus iepakojums: tas noteikti palīdzēs mazināt sāpes un diskomfortu, bet, ja jūs izlaidīsit šo fundamentālo daļu, pietūkums tik viegli nepazudīs; tāpēc turiet pietūkušo ķermeņa daļu paceltu (ar spilvenu, krēslu u.tml., kas var palīdzēt to pacelt) un pēc tam izmantojiet ledus paku.
  4. kļūda: neatpūšanās. Pie jebkuras traumas, pat nelielas, jums ir jāatpūšas, tas ir svarīgi, lai ļautu ķermenim optimāli atveseļoties. Nepietiek vien ar ledus pakas lietošanu, ja jums nav pietiekami daudz atpūtas. Pat mūsu visaktīvākajiem vai sportiskākajiem lasītājiem jāpieņem nepieciešamība dažas dienas iekāpt gultā, lai atgūtu visus spēkus. Ķermenis lielā mērā paļaujas uz relaksāciju un atpūtu, lai atveseļotos pēc traumām un nelieliem (un lieliem) negadījumiem: paturiet to prātā!