Bezmaksas piegāde pasūtījumiem virs 50 €

Aukstuma terapijas medicīnas ierīces – ieteicamas katrai mājas aptieciņai

Ziema nāk un būs uz palikšanu! Putenis. Nenotīrītas ietves. Ziemas āra sporta aktivitātes un to nestais prieks – slēpošana, slidošana, vizināšanās no kalna. Diemžēl pastāv iespēja kādam neveiksmīgam kritienam vai gūtam sasitumam.  Biomark šādos gadījumos piedāvā aukstuma terapijai izmantojamas medicīnas ierīces. Mūsu e-veikalā jau laicīgi var iegādāties  gan vienreizlietojamās aukstumu veidojošās pakas – polietilēna vai neausta materiāla versijā, gan dažādu izmēru vairākkārt lietojamās aukstuma gēla pakas un aukstuma aerosolus. Minētās medicīnas ierīces ir ātras darbības, jo veidojas tūlītējs dzesēšanas process, kas rada – 4 ° C temperatūru, tās ir ērti lietojamas, mazinot sāpes un pietūkumu dažu minūšu laikā.

Lūk, atgādinājumam četras visbiežāk pieļautās kļūdas un arī četri padomi, kā no tām izvairīties un pareizi lietot aukstuma terapijas produktus!

  1. kļūda: ledus pakas izmantošana, neaizsargājot ādu. Ledus maisiņa uzlikšana uz ādas, vispirms neiesaiņojot to drānā, dvielī vai krekliņā, ir diezgan izplatīta kļūda. Esiet uzmanīgi, jo tā var nodarīt vēl lielāku kaitējumu. Kad āda tiek pakļauta aukstumam, sāpes un pietūkums samazinās, bet arī asins plūsma var apstāties.
  2. kļūda: ledus paka pārāk ilgi tiek turēta uz sāpošās daļas. Ja ledus paka tiek turēta pārāk ilgi pie sāpošās ķermeņa daļas, tā var kļūt par neproduktīvu instrumentu. Nepārtraukti turot to vienā un tajā pašā ķermeņa zonā, var tikt bojāti nervi – stāvoklis, kas var ieilgt, radot daudzas problēmas. Tāpēc mēģiniet izmantot ledus paku ar intervālu: turiet to 10 minūtes, pēc tam apstājieties, tad vēl 10 minūtes un pēc tam, ja nepieciešams, atkārtojiet procedūru. Ādai ir nepieciešams “atpūsties” pēc termiskā šoka, ko izraisa aukstuma sajūta.
  3. kļūda: netiek piepacelta sāpošā ķermeņa daļa. Ja sāpošā daļa ir pietūkusi, tai neapšaubāmi būs nepieciešams kas vairāk nekā ledus iepakojums: tas noteikti palīdzēs mazināt sāpes un diskomfortu, bet, ja jūs izlaidīsit šo fundamentālo nosacījumu, pietūkums tik viegli nepazudīs. Tāpēc turiet pietūkušo ķermeņa daļu paceltu (ar spilvenu, krēslu u.tml., kas var palīdzēt to pacelt) un pēc tam izmantojiet ledus paku.
  4. kļūda: neatpūšanās. Pie jebkuras traumas, pat nelielas, jums ir jāatpūšas, tas ir svarīgi, lai ļautu ķermenim optimāli atveseļoties. Nepietiek vien ar ledus pakas lietošanu, ja jums nav pietiekami daudz atpūtas. Pat mūsu visaktīvākajiem vai sportiskākajiem lasītājiem jāpieņem nepieciešamība dažas dienas iekāpt gultā, lai atgūtu visus spēkus. Ķermenis lielā mērā paļaujas uz relaksāciju un atpūtu, lai atveseļotos pēc traumām un nelieliem (un lieliem) negadījumiem: paturiet to prātā!